• Beranda
  • ...
  • Teknik
  • Sebenernya Enakan Beli Tanah yang Udah ada Rumahnya atau Tanah Doang Ya ... ???

partlaptopAvatar border
TS
partlaptop
Sebenernya Enakan Beli Tanah yang Udah ada Rumahnya atau Tanah Doang Ya ... ???
.
Sebelumnya ane minta maaf buat Om momod dan Tante mimin kalo ane salah kamar ... Cuma ane ngerasa ada nyang ngeganjel di ati aje nih Om. Jadi kudu ane keluarin cepet-cepet biar kagak jadi penyakit.
.
Ane rencanenye ( baru rencane) mo beli rumah ... Tapi duitnye pas-pasan. Pemikiran ane sih mungkin beli tanah dulu nyang nempel-nempel ama perumahan / komplek ... Alias di kampungnye. Soalnye kalo di kompleknye mana tahan ngelihat harganye ... ( wuidih duit semua tuh ) emoticon-Gila.

Kira-kira menurut Om atau Tante Gimane ye baiknya ... Untuk mencari solusi dengan duit nyang pas-pasan bisa dapet rumah. Pokoknye asal jangan melalui jalan KPR, soalnye orang rumah bisa bantingin panci kalo jatah bulannya kepotong buat nyicilin rumahemoticon-Hammer (S)
.
Ane yakin sih bukan ane aje nyang ngalamin masalah kayak begini ...
Karena masih banyak orang nyang seperti ane, tapi duitnye juga pas-pasan juga pengen punya rumah ... Butuh pencerahan dari rekan-rekan om-om dan tante-tante di sini ... emoticon-Matahari
.

.
emoticon-2 Jempol
tata604Avatar border
tata604 memberi reputasi
1
49K
169
Guest