Pengaturan

Gambar

Lainnya

Tentang KASKUS

Pusat Bantuan

Hubungi Kami

KASKUS Plus

© 2024 KASKUS, PT Darta Media Indonesia. All rights reserved

petrukdublajayaAvatar border
TS
petrukdublajaya
Orasi untuk sesuap nasi adalah tai

Gini brur gue mo curhat dikit ame lu2 orang brur,

Ni kisah nyata gue brur

kejadiannya waktu hari senen tadi gue naek angkot 88 kalideres Slipi brur,
Gue pan dari Banten ye brur, nah gue pegang duit 50rebu brur,

Pas nyampe kalideres duit gue sisa 10rebu (gocengan atu dua rebuan dua ame serebuan atu) brur, nah gue naek deh tu mobil jurusan 88 brur jurusan Slipi brur,

Pas pantat gue baru nyenggol bangku dateng pengamen 1 brur, yaudeh gue kasih serebu brur,

pas pengamen 1 turun naek lagi brur nyang orasi sambil bawa silet nyobek2in kertas brur, minta2 buat nasi brur, sambil orasi kagak jelas brur, keknye abis ngelem brur,

yaudeh gue kasih pakek duit 2rebuan gue brur, terus gue minta kembali serebu brur,

eh ame si orasi entu kagak dikasih brur, tadi pengen gue tampol brur, untung gue masih bisa sabar brur,

pas entu orang turun gue udeh agak lega brur,

Eh kagak lama dateng lagi 3orang brur tatoan semua brur tatonye gambar burung tapi mengsong tatonye gak rekomended banget dah brur,

die orang juga orasi die bilang jadi orang jangan pelit2 brur, duit gue pan sisanye tinggal 7rebu tu ye brur (2rebuan atu ame gocengan atu),

yaudeh sebelon gue ngasih gue bilang kembalikan serebu, akhirnye tu orang nhembaliin serebu tapi sambil ngatain gue katro brur,

Gue bilang aje muke lu kek baso, ehh die malah pelototin gue brur, sambil bilang awas lo di luaran gue kelet muka lu, akhirnye gue bangun aje brur, sambil gue tunjuk lo kalo berani atu2 lo sini nyet, sambil belaga ngeluarin jurus wingcun brur,

akhirnye tu orang nyang pelototin gue nyamperin gue brur, tapi begitu melangkah die ditarik temennye nyang dua orang, terus die kagak jadi berantem ame gue brur,

terus die turun deh brur, eh pas di tegangan citralen ade lagi brur orangnye gondrong kek Eddie vedder, tapi dekil brur,

die juga sama orasi brur keknye abis mabok lem brur,
die minta duit dari mulut si baek2 tapi nyolotin cara ngomongnye,

yaudeh untung duit gue ade serebuan atu, gue kasih aje brur,

gak lama die mepet gue sambil nyodorin piso kecil kek piso Naruto brur, tapi gue perhatiin keknye piso nye kagak tajem brur,

yaudeh mau kagak mau gue harus ngelawan brur,
udeh gue kasih serebu minta lebih brur,

tapi gue gedek me penumpang nyang laen pura2 kagak ngeliat brur,

rasenye kek kagak mo tau brur, mane sifat gotong royong entu penumpang nyang kek begitu?
ape sekolanye kagak ngikut pelajaran PPKN kali ye?
Gedek gue gedek.

Akhirnye gue tangkep tangan die nyang lagi nyodorin piso ke gue, terus gue tampol langsung palenye,

tangan nye netep aje gue pegangin sekuat tenaga gue brur, die ngelawan juga brur,

terus pandangan gue udeh gelap deh brur, istilahnya dirumah sakit dirumah sakit deh gue,

tapi karne gue nguasain taktik ala jet Li akirnye gue menang brur, tu orang matenye bonyok sebelah ketampol ame batu cincin gue brur, terus akirnye die gue seret2 turun dari mobil brur,

pas udeh selesai begitu baru deh banyak nyang tanya2 kek gue, terus gue bilang aje TAI lu pade emoticon-Tai

Gue bingung orang nyang kerjenye orasi kek gitu masing ade aje,

gimane angkot2 mo rame?
TOLOL

harusnya kenek entu tugasnye jage keamanan entu mobil
TOLOL

Udah ahhh lama2 gue TOLOL curhat sendirian
emoticon-Cape deeehh

bener Kate pepatah brur orang jahat kagak bakal menang ame orang baek brur.

Pesen gue brur
Lu ati2 brur kalo naek angkot brur, kalo lagi dateng apesnye apes dah.
Mending naek busway dah rada aman brur

Wokeh brur
Kabur emoticon-Ngacir

Diubah oleh petrukdublajaya 28-03-2016 17:56
0
1.6K
15
Komentar yang asik ya