Sharkman_Avatar border
TS
Sharkman_
Doa supaya masyarakat umum senang bertemu kita
Kali ini saya bagi doa aja ya, yaitu doa supaya orang lain senang bertemu dengan kita (mahabbah umum), dibacanya selesai sholat :

(Allah adalah Tuhan yg Maha Mencukupi & aku memohon kepada Tuhan yg Maha Mencukupi & aku mendptkan Tuhan yg mencukupi & Tuhan yg Maha Mencukupi telah memberikan kecukupan padaku. Ya Allah aku bertawassul dgn nama-Mu yg agung agar menjadikan rasa cinta & rasa takut (sungkan) dariku pada hati para makhluk. & lunakkanlah hati mereka dgn menawan hati mereka itu atas diriku. & berikanlah padaku penerimaan dgn Salmahat.)

(Ya Allah tundukkanlah & condongkanlah kepadaku dan tumpahkan kesenangan hatinya hamba2-Mu semua dari golongan manusia & jin dan tumpahkanlah suara hatinya di dalam menyenangiku dgn kesenangan selalu rindu sepanjang hari & malam dan seterusnya & Engkaulah yg membolak-balik hati & penglihatan. Wahai Dzat yg Maha Tinggi, yg Maha Pengampun yg Maha Sangat Tinggi, Wahai yg Maha Perkasa Wahai yg Maha Penolong Wahai yg Maha Menutupi Dosa tolonglah aku dgn pertolongan yg menang & bukanlah kepadaku dgn pembukaan yg kokoh, kalahkan musuhku dgn kekalahan yg hina. Maka hancurkanlah mereka dgn sehancur2nya dgn Rahmat-Mu Wahai Dzat yg Maha Pengasih lagi Penyayang.)
maxstroke
ganzzzganz
ganzzzganz dan maxstroke memberi reputasi
2
16.1K
22
Guest