Pengaturan

Gambar

Lainnya

Tentang KASKUS

Pusat Bantuan

Hubungi Kami

KASKUS Plus

© 2024 KASKUS, PT Darta Media Indonesia. All rights reserved

rayyouAvatar border
TS
OWNER
rayyou
Bolt mobile wifii ORION review di Regional Jakarta
Bolt mobile wifii ORION review di Regional Jakarta

Assalamu'alaikum abang none ncang ncing enyak babe di seputaran jakarta dan sekena nye , udah pada tau pan yang nama nye modem BOLT WIFII super 4G ? modem wifii modem paling praktis yg bisa di bawa kemane2 dengan jaringan 4G yg super ngebut emoticon-Wowcantik

Nah di thread ini ane pengen ngasih sedikit REVIEW kualitasnye bolt ORION di seputaran condet jakarta timur , awal nye sih rada ragu,soal nye di condet dalem,apalagi di rumah ane yang nyempil di pojokan,kealingan rumah2 laen, sinyal rada males buat masuk emoticon-Nohopeemoticon-Hammer

pertama buka tuh modem ane langsung aktipin , cara nye gampang , ada di buku panduan nye , emoticon-Cool
nah , udah bisa dah tuh modem nye , ane coba konekin ke computer , buat password nye abang none bsa liat di bagian belakang modem , ada di stiker di tempat batre ...

klo pengen ganti nama modem ame password juga bisa , abang none tinggal klik http://192.168.1.1 di browser , masukin admin buat password nye ,
masuk ke quick setting , tinggal rubah dah nama modem ame password nye , gampang dah pokok nye mah

kaga sabar ame saking penasaran ame speed nye , langsung dah ane buka browser ampe berapa tab sekaligus,dari mulain Kaskus,pesbuk ampe yusup eh youtube , kaga ada lemot nye ternyata emoticon-Belo
youtube aje kaga pake buffer , pas di setel langsung ngacir emoticon-Genit

nih ane kasih sekrinsut nye klo kaga percaya

Spoiler for Bolt:

gimane kaga nyengir liat speed kaya gitu di pojokan condet emoticon-Ngakak (S)

nah kebetulan ane juga lagi kerja di kawasan VIKTOR BSD , disono mah boro2 modem , nah spidol aje lemot nye ampun2an emoticon-Nohope
ane test dah tuh , ternyata mantep bener,walau kaga sebagus di rumah emoticon-Wink

, nih skrinsut nye

Spoiler for BSD:

pokok nye pengalaman ane make nih modem buat pertama kali memuaskan banget dah , selain praktis , sinyal nye maknyussss emoticon-Wowcantik

pokok nye nih modem mantep dah

abang none kepengen juga ?
pantengin REGJAK , bakalan ada thread khusus buat kuis yang hadiah nye 1 UNIT Bolt BARU dan GRATISemoticon-Metal

wassalamu'alaikum

Tabe emoticon-Paw
0
2.3K
19
Thread Digembok